Sayfalar

31 Mart 2010 Çarşamba

Groupmodel management İstanbul'daGroupmodel İstanbul start verdi

2010 ocak ayı itibari ile, Moda organizasyonları ve model yönetimi ile Dünya'da ilk sıralarda olan İspanyol kökenli Groupmodel Management Türkiye temsilciliğini İstanbulda faaliyete geçirdi.GROUPMODEL MANAGEMENT İSTANBUL’DA


Uzun yıllardır Model management sektöründe ciddi çalışmalar yapan ve aynı zamanda basın Grubu ile moda sektörüne çok yakın olan ‘Academy Objective group’ Türkiye kurucusu Mutlu Demirdelen 2010 Moda organizasyonları konusunda atakta.olacaklarının mesajını verdi.2010 ocak ayı itibari ile, Moda organizasyonları ve model yönetimi ile Dünya’da ilk sıralarda olan İspanyol kökenli ‘Groupmodel Management’ Türkiye temsilciliğini İstanbulda faaliyete geçirdi.

Uluslarası Topmodel’leri ‘Direct booking ‘ sistemi ile, Türkiye’de ‘Fashion show ‘ organizasyonlarına getireceklerini ve ayrıca uluslararası birçok fotograf sanatçısı ,koreograf, stayling uzmanının temsilciliğinide yapacaklarını belirtiler.Mutlu Demirdelen , moda organizasyonlarının üzerindeki ölü toprağı kalkacak , 2010 dan itibaren Çin ve Uzakdoğu baskısından kurtulacak Türk tekstili ve moda dünyası son 10 yıldır defile,katalog,board,ve sponsorluklara ara vermişti,artık bu sektörün önü çok açık,bundan 10 yıl önce yurt dışında Türk tekstil’i marka sayısı, parmak ile sayılacak kadarken sadece ‘BMD’ Birleşmiş markalar derneği üyesinin yaklaşık 1300 e yakın mağazası var.

Doğu Avrupada kobi seviyesinde çok daha fazla. Türk tekstil markası büyüme trendindedir.Tüm bu gelişmeler şunu gösteriyor, bu kadar büyük tekstil ve moda potansiyeli olan bir ülkede, uluslar arası seviyede Model management firmalarının olmaması bir eksiktir.Biz mümessillik görüşmelerini 3 yıl önce yaptığımızda sadece ‘Direct booking’ yurt dışı model transferi ile ilgili çalışma stratejisini öngörmüştük. Türkiye’nin iç pazar potansiyelinin yükselmesi bizi 2010 da ‘ resident staff’ yerleşik kadro sistemine geçme kararı aldırttı..

İlk olarak Türkiye’nin en iyi model kadrosunu kurmak için kolları sıvadık.Uzun zamandır takip ettiğimiz, bu sektörde başarılı olacağına inandığımız ,güzellik ve model yarışmalarında derece sahibi faal model ve model adayı arkadaşlarımız ile görüşmelerimiz hızla devam etmekte.Mutlu Demirdelen ,Groupmodels Türkiye önümüzdeki bir yıl sonunda bu sektörün lideri olmaya aday bir kadro ve çalışma stratejisi ile geliştirmektedir.

Biz ,model management sektöründe bir boşluk olduğu inancındayız,sektör eş dost ilişkileri ile kısıtlı ,dar bir organizasyon seması ile idare ediyor.

Biz bu alanı genişleterek moda organizasyonlarına çok daha profesyonel bir çalışma ile katkı sağlamak istiyoruz dedi.www.magazinvole.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder