Sayfalar

6 Haziran 2010 Pazar

KAVUN KARPUZ GÜZELLERİ

Türk model sektörüne ve modellik yapmak isteyen bayan modellere inancım kalmadı.
Bir süredir Groupmodel Management Türkiye ofisi için araştırdım, yeni aday yüzler ve hali hazırdaki modellik yapan sektördeki arkadaşları.

Nufusu 70 milyon olan bir şehirde 20 tane iyi model adayı çıkmazmı? evet çıkmadı maalesef.

Burada sözüm meclis’ten dışarı, çok az sayıda olsa da işinin iyisi model arkadaşlar var.Bunlarda en iyi dergilerde,en iyi markalarla çalışıyor zaten.özellikle beğendiğim Uğurkan Erez’in yeni modelleri var .Gelelim model olmak için bayan arkadaşların katıldığı güzellik yarışmalarına, bir dokun bin ah işit.

Her türlü skandal mevcut, zaten saygınlığı kalmayan yarışmalar ile saygınlığı olanlar, sponsorlarından ve yayın yapan kanallarından belli oluyor.

Yılda yaklaşık 50 yarışma yapılıyor, bunların adları en şatafatlı isimlerden başlayıp, kavun, karpuz güzeline kadar gidiyor.

Bu konuda ben bilgisiz konuşmam , bir çok genç bayan arkadaşımız maalesef modelliğe,geleceği için değil sadece tanınır olmak için katılıyorlarTabiî ki adı güzellik ve modellik olan bu yarışmalara.Ortada defilemi var, katalogmu?

Çıksın 1 tane Türk model ben yılda 5 katalog çekiyorum desin.

Çok istisna isimler dışında bu yok.Geçen hafta Selim Hamamcı dostumuzun ,Kızkulesinde F1 partisine gittim

İsmen söylemem doğru olmaz ama, son dönemlerin adı en çok anılan Topmodel olur diye tanıtılan bir arkadaşımız ve yine güzellik yarışması finalisti bir başka arkadaşımız sigara satıcısı olarak çalışıyordu.

Yanlış anlaşılmasın bunu küçümsemiyorum ,ama bu sektördeki kız arkadaşlarımız, telekızlık ve dürüst çalışmak arasında sıkışma noktasındalar.

Ya işin farkına varıp bu sektöre adım atmıyorlar, ya da sigara satmak,stand hostesliği garsonluk demeden, ekonomisini yürütmeye çalışanlar var.Birde uyduruk bir yarışma’dan, uyduruk bir derece alıp sonrada Topmodel oldum edası ile piyasasını yükseltip, sadece modelliği kalkan olarak kullanıp yürüyenlerde var.

Tabii bunları sektörde olan insanlar biliyor.

Bu gece Bodrum’da bir yarışma daha yapıldı, henüz bilmiyoruz kimler derece aldı.ve bu kaçıncı yarışmaları acaba.

Çok yakındır bu yarışma işlerinin ipliği pazara çıkar,bir deli gelir sokar parmağını arı kovanına, bakın bakalım neler çıkar altından..

Herkes hak ettiği derecede ödül alır.

Bu ödül sadece sevinç ödülü olmaz.

İnsanlar hak ettikleri dereceyi sadece jüriden almaz.Öyle ağır bir ödül alırki ağırlığından ezilir, ezilir altından bir daha kalkamaz.Mutlu Demirdelen - Şeffaf Gazete.
www.seffafgazete.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder